Úvodní strana

O projektu

Manuša of Cejl je variací na celosvětově rozšířený projekt sběru a zveřejňování příběhů různých lidí, který odstartoval v New Yorku jako Humans of New York („Manuša“ je romské slovo pro „lidé“). Pro svou oblíbenost se tento koncept rozšířil do celého světa a dnes existuje mnoho lokálních autorů, kteří sbírají příběhy lidí ve svém okolí a publikují je.

Podařilo se nám zaznamenat příběhy 15 lidí různého věku a s různými životními zkušenostmi. Příběhy zachycují jejich příchod do města Brna, jejich školní léta, úspěchy a neúspěchy v hledání práce či životního partnera. Mnohdy se s námi podělili také o své niterné prožitky týkající se zkušeností s diskriminací, nerovným přístupem, životem a prací v podmínkách sociálního vyloučení, pocity strachu, odpojení, …

Manuša of Cejl ukazuje, že lokalita, která je většinou v české společnosti vnímaná jako ponurá, špinavá a nebezpečná, je místo plné života a barev, zajímavých lidí s různými životními osudy a zkušenostmi. O jejích obyvatelích můžeme mít různé představy, rozhodně o nich ale nevíme dost na to, abychom si o nich mohli myslet – vlastně cokoli.

Příběhy vznikly ve spolupráci s nahrávacím studiem Amaro Records a Michalem Kopřivou.

Úvodní slovo Lucie

Manuša of Cejl · Lucka - ÚVOD